Koncerty charytatywne

Nadzwyczajny Koncert dla Gabrysi

9 marca 2009 r. odbył się niezwykły koncert charytatywny, koncert dla Gabrieli Kownackiej. Na leczenie i rehabilitację Gabrysi zebrałyśmy 68 307,57 zł! Gabrysia nigdy nikogo o nic nie prosiła, walczyła z chorobą po cichu i dzielnie. Pomysł koncertu narodził się bez jej udziału. Gabrysia nie od razu się zgodziła, ale w końcu dała nam zielone światło.

Z recitalami wystąpili: Michał Bajor, Anna Maria Jopek i Maryla Rodowicz. Na scenie pojawili się przyjaciele Gabrysi: Małgorzata Kożuchowska, Beata Ścibakówna, Joanna Trzepiecińska, Jan Englert, Piotr Fronczewski, Wojciech Malajkat, Zbigniew Zamachowski i Artur Żmijewski.

Koncert prowadziły Ewa Telega ze Stowarzyszenia K40, oraz Dorota Landowska z Fundacji im. Darii Trafankowskiej.

W przerwach koncertu czynne były sklepiki z darami osób prywatnych i sponsorów.

Zainteresowanie koncertem przerosło nasze oczekiwania. Ludzie szturmowali kasę Teatru, poza biletami sprzedano ponad 120 wejściówek! Atmosfera była wzruszająca. Na koniec cała sala z Marylą Rodowicz zaśpiewała „Niech żyje bal!”

Koncert zorganizowali - Stowarzyszenie K40, Fundacja im.Darii Trafankowskiej i Teatr Narodowy.

W związku z ukazaniem się w gazecie „Super Express” artykułu pt. „Oddajcie pieniądze chorej Gabrysi” (z dnia 27 marca 2009 r.), Fundacja Darii Trafankowskiej zwołała 30.03.2009r. konferencję prasową. Pełen tekst oświadczenia Fundacji i oświadczenia rodziny Gabrieli Kownackiej znajdziecie Państwo poniżej.
Ċ
site administrator,
24 paź 2016, 02:52
Ċ
site administrator,
24 paź 2016, 02:52
Comments