Pan Tadeusz - Audiobook w wykonaniu wybitnych aktorów. Pobierz bezpłatnie wszystkie księgi.„Pana Tadeusza” czytają wybitni polscy aktorzy: audiobook udostępniony bezpłatnie w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”


Stowarzyszenie K40 udostępnia nagranie polskiej epopei narodowej Adama Mickiewicza w wykonaniu znakomitych aktorów do pobrania dla wszystkich chętnych – od bibliotek szkolnych po maturzystów.

Audiobook powstał na podstawie nagrań, wykonanych podczas Salonów Poezji K40 – cyklicznych wydarzeń artystycznych, w ramach których znani polscy aktorzy czytają poezję na żywo. Słuchowisko cechuje najwyższa jakość nagrania, zarówno od strony technicznej, jak i artystycznej . Głosom aktorów towarzyszą odgłosy natury oraz znakomita muzyka: utwory Fryderyka Chopina w mistrzowskim wykonaniu Macieja Piszczka. Ale prawdziwą gratką jest zestaw aktorów, każdą księgę narodowego poematu czyta inny aktor: Artur Barciś, Wiktor Zborowski, Zbigniew Zamachowski, Marian Opania,  Magdalena Zawadzka, Jadwiga Jankowska-Cieślak,  Jerzy Radziwiłowicz, Jan Nowicki, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Krystyna Tkacz,  Grzegorz Damięcki,  Olgierd Łukaszewicz, Daniel Olbrychski.

Upowszechnianie wybitnych dzieł literatury - w tym przypadku "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza - to cel, który od początku przyświecał naszym działaniom. Po to od lat organizujemy Salony Poezji, gdzie widz może się spotkać z Pięknem Słowa, nakarmić duszę.  - wyjaśnia Ewa Telega, aktorka, twórczyni Salonów i założycielka Stowarzyszenia K40. „Nagrania były wykonane już kilka lat temu, ale dopiero teraz udało się uzyskać dofinansowanie na przygotowanie i publikację audiobooka. Dzięki programowi „Kultura w sieci” słuchowisko będzie dostępne dla wszystkich i może być słuchane w domu przy kubku ciepłej herbaty albo wykorzystywane do zajęć dydaktycznych w szkołach lub innych placówkach oświatowych i kulturalnych. Cieszymy się, że dzieło literackie z najwyższej półki będzie dostępne dla każdego Polaka w doskonałej jakości – zarówno artystycznej jak i technicznej.

Audiobook „Pan Tadeusz” można słuchać on-line na portalu YouTube lub nieodpłatnie pobrać ze strony Stowarzyszenia K40 w formie plików audio. K40 zależy na udostępnieniu nagrania jak najszerszej grupie internautów, ale też na dotarciu do grup szczególnie preferowanych: dzieci i młodzieży szkolnej, osób starszych i niepełnosprawnych. Słuchowisko mogą pobierać i używać szkoły, biblioteki, uniwersytety trzeciego wieku oraz inne placówki oświatowe i kulturalne.

Przygotowanie audiobooka dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

BEZPŁATNE POBIERANIE TYLKO DO UŻYTKU OSOBISTEGO. SPRZEDAŻ LUB ODPŁATNE UŻYCZANIE JEST ZABRONIONE PRAWAMI AUTORSKIMI. UMIESZCZANIE BEZPŁATNYCH PLIKÓW NA INNYCH STRONACH/PORTALACH WYMAGA ZGŁOSZENIA MAILEM NA ADRES: K40@K40.ORG.PL
 Pan Tadeusz,

Księga I 
"Gospodarstwo",


czyta Jerzy Radziwiłowicz

Słuchaj on-line
 
Pobierz
 

Pan Tadeusz,

Księga II "Zamek",

czyta Zbigniew Zamachowski

 Słuchaj on-line
Pobierz

 

Pan Tadeusz,

Księga III "Umizgi", 

czyta Jadwiga Jankowska-Cieślak

Słuchaj on-line


 Pobierz

Pan Tadeusz,

Księga IV "Dyplomatka i łowy",

czyta Magdalena Zawadzka

Słuchaj on-linePobierz

Pan Tadeusz,

Księga V "Kłótnia",

czyta Teresa Budzisz-Krzyżanowska

Słuchaj on-line
 


Pobierz
 

Pan Tadeusz,

Księga VI "Zaścianek",

czyta Krystyna Tkacz

Słuchaj on-line
 


Pobierz

Pan Tadeusz,

Księga VII "Rada",

czyta Grzegorz Damięcki

 Słuchaj on-line
 


Pobierz
 

Pan Tadeusz,

Księga VIII "Zajazd",

czyta Marian Opania

Słuchaj on-line
 


 Pobierz
 

Pan Tadeusz,

Księga IX "Bitwa",

czyta Wiktor Zborowski

 Słuchaj on-line

 


Pobierz

Pan Tadeusz,

Księga X "Emigracja. Jacek",

czyta Artur Barciś

 Słuchaj on-line

 

Pobierz

Pan Tadeusz,

Księga XI "Rok 1812"

czyta Olgierd Łukaszewicz

 Słuchaj on-linePobierz

 

Pan Tadeusz,

Księga XII "Kochajmy się",

czyta Daniel Olbrychski

Słuchaj on-linePobierz