Festiwal 2011

Festiwal Otwarte Ogrody – Komorów 2011

Ogrody nauki i sztuki

 

29 maja, niedziela

- godz.16.00 – stacja kolejki WKD, przy mapie Komorowa

Wyruszymy na coroczny spacer po Komorowie. Jak co roku naszym przewodnikiem będzie pan Zbigniew Kowalewicz, który poprowadzi nas nową trasą. Spacer zakończymy w prywatnym ogrodzie przy ul. Akacjowej 6


- godz. 17.30 – 19.00, ul. Akacjowa 6

Zaprosimy Państwa na recital Dominiki Świątek, w której wykonaniu usłyszymy pieśni do słów Czesława Miłosza. Dominika Świątek nagrała dwie płyty – „Siódmy anioł” z poezją Zbigniewa Herberta, oraz „Proroctwo” z poezją Juliusza Słowackiego.
Jest współzałożycielką reaktywowanego w 2005 roku warszawskiego „Teatru Hybrydy”, z którym do dziś jest związana. W tym roku przygotowała recital, składający się z kilkunastu wierszy Czesława Miłosza i zamierza nagrać płytę z tym materiałem.
Ukoronowaniem pierwszego dnia Festiwalu będzie spotkanie z poezją Czesława Miłosza w Krakowskim Salonie Poezji w Komorowie Wiersze poety czytać będzie Zbigniew Zamachowski.

 

4 czerwca, sobota

- godz.12.00 – 14.00, Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej w Komorowie,

ul. Kraszewskiego 6

Dzieci i dorosłych zaprosimy na przedstawienie "Moje marzenia" Teatrzyku Kurtynka przy SP w Komorowie, prowadzonym przez panie Ewę Ciechomską i Małgorzatę Pajączek. Ogłosimy  zwycięzców konkursu na wierszyk  „Co z Ciebie wyrośnie".
Na wszystkich uczestników spotkania czeka wspólna zabawa z Szalonymi Naukowcami – zobaczymy nie tylko pokazy naukowe, ale weźmiemy udział w zwariowanych eksperymentach naukowych, których efektem będzie stworzenie własnej GLUKOPLAZMY!

 

- godz. 16.00 – stacja kolejki WKD przy mapie

Rodzinna Gra Plenerowa „W Komorowie-Wynalazkowie”.

Wyrusz z nami w naukowo-przygodową podróż. Dowiedz się, kto i co wynalazł, oraz jakich szalonych naukowców możemy spotkać i dziś. Załóż wygodne buty i weź coś do pisania. Zbiórka na stacji kolejki WKD. Nie czekamy na spóźnialskich!

 

- godz. 17.30 - zakończenie gry w Piwnicy Artystycznej K40 Przy ul.Berylowej 34

Zwycięzcom naszej zabawy wręczymy nagrody, a uwieńczeniem gry będą warsztaty, na których wspólnie zbudujemy robota!

 

 

5 czerwca, niedziela

- godz. 11.30 – 14.00, Dwór Polski w Pęcicach

Zapraszamy na Bazar Rozmaitości, na którym swoje pasje, umiejętności i uzdolnienia w dziedzinie sztuki zaprezentują nasi sąsiedzi! Biżuteria, meble, ozdoby, rzeźba i wiele innych wyrobów!
Gościć będziemy brata współtwórcy wybitnego duetu fortepianowego „Marek i WacekJerzego Kisielewskiego, dziennikarza i publicystę, z którym rozmowę o sztuce, muzyce i modzie poprowadzi Jerzy Antkowiak. Nasz Gość Specjalny Michał Bajor zaprosi Państwa na swój recital  „Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty” . Na zakończenie chętnych zaprosimy na spacer po dworskim ogrodzie.

 

- godz.18.00, Piwnica Artystyczna K40

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Konrada MajkowskiegoŻeglarskie notatki”. Konrad Majkowski wykłada na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Wielokrotnie wystawiał swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Niemczech, Anglii, Belgii i Holandii. Jest od wielu lat pasjonatem żeglarstwa. Wystawa, na którą Państwa zapraszamy, poświęcona jest w całości tematyce marynistycznej. Drugą pasją życiową Konrada Majkowskiego jest zabytkowa motoryzacja. Jest członkiem założycielem polskiego oddziału międzynarodowego „Klubu antycznych automobili i rajdów” Caar, komandorem i uczestnikiem wielu międzynarodowych i krajowych rajdów pojazdów zabytkowych, organizowanych w ramach klubu.

 

Na wszystkie imprezy Festiwalu wstęp jest wolny.

Comments