Start


Salony Poezji K40

Nie najlepiej zaczął się ten rok dla naszych Salonów. Po rozstaniu z Muzeum Łazienki Królewskie miałyśmy nadzieję, że już w lutym ruszymy z Salonami w NOK w Nadarzynie. Niestety, niespodziewane dla wszystkich zmiany we władzach gminy, pociągnęły za sobą równie niespodziewane zmiany w dyrekcji ośrodka kultury. Takie zawirowania nie służą kulturze, a poezji szczególnie...
Zapowiadane na drugą połowę lutego otwarcie Salonów Poezji K40 w NOK w Nadarzynie nie odbędzie się.
Będziemy Państwa informować o rozwoju wydarzeń...


Ogromny sukces Teatru Wielkie Jajo!

Mamy też dobre wieści! Nasza grupa teatralna dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie Teatr Wielkie Jajo 7 lutego br. zajęła PIERWSZE MIEJSCE W FINALE REGIONALNYM "ALBERTIANY 2018"!!! 

Jedziemy na finał ogólnopolski do Krakowa do Teatru im.J.Słowackiego! 

Hurrra!


Kabaret POLEFKA
na Dzień Kobiet!

Jak co roku to wyjątkowe dla wszystkich kobiet święto celebrować będziemy w towarzystwie kabaretowym. Tym razem naszym gościem będzie Kabaret POLEFKA, czyli Joanna Mądry, Arkadiusz Smoleński, Michał Winiarski i Grzegorz Woś.

Już 11 marca o godz.16.00.

Szczegóły wkrótce!

Salony Poezji K40 w Muzeum Łazienki Królewskie

Z przykrością informujemy, że 17 grudnia 2017 roku odbył się OSTATNI Salon Poezji K40 w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Po ponad 8 latach współpracy Muzeum nie było zainteresowane kontynuacją wydarzenia w 2018 roku. 
Dziękujemy Państwu za Waszą obecność i mamy nadzieję, że poezja nadal będzie obecna w Waszym życiu. 
Dziękujemy pracownikom Muzeum za ich nieocenioną pomoc i wsparcie, a szczególnie Magdzie i p. Basi.

A tych Państwa, którym będzie brakować naszych Salonów, już teraz możemy zaprosić do Nadarzyna, gdzie 25 lutego br. oficjalnie ruszą Salony Poezji K40.
Szczegóły już wkrótce!


Pamiętnik liryczny Magdy Zawadzkiej

3 grudnia o godz.17.00 zapraszamy na ostatnie wieczór w ramach cyklu spotkań teatralno-muzycznych. Naszym gościem będzie aktorka Teatru Ateneum MAGDA ZAWADZKA.

Program recitalu zatytułowanego "Pamiętnik liryczny" złożony jest m.in.: z piosenek Mariana Hemara, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, wierszy w formie śpiewanej Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, oraz z utworów premierowych napisanych specjalnie dla Magdy Zawadzkiej przez Marcina Sosnowskiego. Artystce akompaniować będzie pianista Marcin Mazurek.

Zapraszamy 3 grudnia o godz.17:00 do sali multimedialnej w UG w Regułach. Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które od 27 listopada 2017 r. w UG można odbierać osobiście w UG w Regułach w pok. 226 lub zamawiać telefonicznie i mailowo.

Zapraszamy!Salony Poezji K40
Ruszamy!

"W Soplicowie" - to pierwszy w sezonie 2017/2018 Salon Poezji K40 w Muzeum Łazienki Królewskie.
22 października o godz.12.00 w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii nowy cykl spotkań rozpocznie Magdalena Zawadzka, w której interpretacji usłyszymy fragmenty "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.
Oprawę muzyczną przygotowali Katarzyna Łochowska - śpiew i Marcin Mazurek - fortepian.
Zapraszamy!

 Do wstępu do budynku muzealnego upoważniają bilety w cenie 1 zł/szt.RECITAL ANNY DERESZOWSKIEJ
Zapraszamy na kolejny w naszej jesiennej ofercie recital - tym razem gościć będziemy aktorkę i wokalistkę - Annę Dereszowską.
15 października o godz.17.00 w sali multimedialnej UG w Regułach usłyszą Państwo pełne werwy, liryzmu i dowcipu piosenki w wykonaniu jednej z najbardziej popularnych i lubianych aktorek. Artystce towarzyszyć będzie Urszula Borkowska - muzyk, kompozytor i aranżer.
Do wstępu upoważniać będą bezpłatne wejściówki, które od poniedziałku 9 października od godz.10.00 będzie można rezerwować w UG w Regułach osobiście w pok. 226, mailowo: koncert@michalowice.pl; lub tel. - 22 350 91 43.
Zapraszamy!


LIVE?
Na dobry początek

Nowy sezon w naszych działaniach rozpoczynamy zaproszeniem na recital ANDRZEJA PONIEDZIELSKIEGO
Zapraszamy 16 września o godz.16:00 na spotkanie z tym wyjątkowym poetą, pisarzem, satyrykiem, bardem, reżyserem, autorem tekstów piosenek... 
Recital zatytułowany "LIVE?" odbędzie się w sali multimedialnej UG w Regułach.
WSTĘP ZA OKAZANIEM BEZPŁATNYCH WEJŚCIÓWEK
REZERWACJA – od 11 września, od godz. 10.00
tel. - 22 350 91 43; 
osobiście pok.226 (pon.- pt. w godz. pracy urzędu)
Jedna osoba dokonująca zgłoszenia uprawniona jest do rezerwacji wyłącznie 2 wejściówek
16 września 2017 r., godz.16:00
Zapraszamy.


MOJE ATENEUM
Wiersze i piosenki Wojciecha Młynarskiego w Salonie Poezji K40

Zapraszamy na wyjątkowy Salon poświęcony twórczości Wojciecha Młynarskiego - poety, autora tekstów piosenek i librett, tłumacza, reżysera i wykonawcy piosenki autorskiej. Wiersze czytać będzie aktor Teatru Ateneum Wiktor Zborowski, któremu towarzyszyć będzie aktorka Ateneum Katarzyna Łochowska - śpiew oraz Marcin Mazurek - fortepian.
Zapraszamy 4 czerwca o godz.12.00 do Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.
Wstęp wolny.EDWARD LEAR „333 powody do śmiechu”

Tym razem w Salonie Poezji K40 zagłębimy się w opary absurdu i nonsensu... "AKOND ZE SKWAK", czyli limeryki Edwarda Lear`a czytać będą Grażyna Wolszczak i Agnieszka Wosińska. Muzyczną oprawę przygotowali: Katarzyna Łochowska - śpiew i Marcin Mazurek - fortepian.

Zapraszamy 21 maja 2017 r. o godz.12.00 do Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.
Wstęp wolny.

KAMASUTRAw Salonie Poezji K40

23 kwietnia kolejne spotkanie w Salonie Poezji K40 w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Mistrz i jego uczennice, czyli Wojciech Pszoniak i jego studentki III roku Akademii Teatralnej: Zofia Domalik, Agata Różycka i Hanna Skarga czytać będą "Kamasutrę" Watsjajany Mallanagi. W części muzycznej śpiewać będzie Małgorzata Kozłowska- studentka II roku AT przy fortepianowym akompaniamencie Mateusza Dębskiego.

"Kamasutra" składa się z dwóch tomów przeznaczonych dla każdej płci ("Mężczyzna uwodzicielski" i "Kobieta zmysłowa"). Oba są bogato ilustrowane rzeźbami z Khajuraho oraz barwnymi reprodukcjami hinduskich miniatur. Większa część dzieła hinduskiego mędrca Watsjajany dotyczy duchowych relacji damsko-męskich, poprzedzających niejako sam akt miłosny oraz pewnych aspektów życia społecznego i obyczajów panujących wśród arystokratów.

Zapraszamy 23 kwietnia 2017 r. o godz.12.00 do Teatru Królewskiego w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.
Wstęp wolny.Wojciech Jagielski dla K40

6 kwietnia zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Jagielskim - prozaikiem, dziennikarzem i reportażystą, przez 21 lat korespondentem "Gazety Wyborczej". Specjalista od spraw Afryki, Kaukazu i Azji Środkowej. Laureat Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Nagrody "Rzeczpospolitej" im. Dariusza Fikusa. Nominowany do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody Nike 2010. W 2015 roku Jagielski opublikował "Wszystkie wojny Lary", kameralną opowieść o kobiecie z wioski na pograniczu czeczeńsko-gruzińskim, za którą nominowany był do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej i do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. 
W 2014 roku Wojciech Jagielski odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 
Zapraszamy 6 kwietnia o godz.19.00 do Klub u Matchpoint w Komorowie przy ul. Turystycznej 2. Wstęp wolny.

Spotkanie finansowane jest z środków własnych K40 pochodzących z wpłat 1% - KRS 0000214 644 i wpłat sponsora "Blachy Pruszyński".


Wiersze Wisławy Szymborskiej w marcowym Salonie Poezji K40

19 marca w Salonie Poezji K40 w Łazienkach Królewskich czytana będzie poezji naszej noblistki Wisławy Szymborskiej.

Wiersze usłyszymy w interpretacji wspaniałych aktorek - Danuty Stenki i Aleksandry Justy.

Muzykę jak zwykle przygotowali Katarzyna Łochowska - śpiew i Marcin Mazurek - fortepian.

Zapraszamy w niedzielę 19 marca o godz.12.00 do Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Wstęp wolny.Kabaretem na Koniec Świata

Zapraszamy na uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet, jak co roku z udziałem kabaretu. Tym razem gościć będziemy wyjątkowy kabaret, który tworzą zawodowi aktorzy. 

Czarny humor, purnonsens, absurdalne skecze, liryczne piosenki, aktorskie improwizacje i błazenada – tego wszystkiego i kilku innych rzeczy spodziewać się można w Kabarecie na Koniec Świata. Przełamują tabu, przekraczają granice politycznej poprawności, odkrywają nowe tematy do szyderstwa. Każda odsłona Kabaretu to nowy program i nowi bohaterowie!
Koniec świata się zbliża. Nieważne jak zacząłeś. Ważne jak skończysz!

Zapraszamy 5 marca 2017 r. o godz.16.00 do Sali Multimedialnej w UG w Regułach. Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które od czwartku 23 lutego można zamawiać telefonicznie: 
22 350 91 43 lub mailowo: koncert@michalowice.pl.

Koncert dotowany jest przez Wójta Gminy Michałowice w ramacho otwartego konkursu dotacyjnego.


Recital Wiktora Zborowskiego

W niedzielne południe 4-go grudnia zapraszamy Państwa na ostatni recital w 2016 roku. Naszym gościem będzie aktor filmowy i teatralny Wiktor Zborowski!
Zapraszamy o godz.12.00 do Sali multimedialnej w Urzędzie Gminy Michałowice w Regułach.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które już teraz można zamówić pod numerem telefonu 22 350 91 43, lub mailowo: koncert@michalowice.pl. Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy!
Krystyna Janda w Salonie Poezji K40 w Łazienkach Królewskich

Już w najbliższą niedzielę 20 listopada 2016 r. o godz.12.00 w Salonie Poezji K40 gościć będziemy wielką osobowość, wybitną aktorkę KRYSTYNĘ JANDĘ. W jej interpretacji usłyszymy poezję Haliny Poświatowskiej. Oprawę muzyczną przygotowali Katarzyna Łochowska - śpiew i Marcin Mazurek - fortepian.

Zapraszamy do Teatru Królewskiego w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Wstęp wolny.