Start

Marina Cwietajewa

Salon Poezji K40

w Nadarzynie

Zapraszamy w niedzielę 25 listopada 2018 r. o godz.12:00 do Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w Nadarzynie na wzruszające spotkanie z twórczością Mariny Cwietajewej. "'Myślę, że nikt lepiej nie pisał, w każdym razie nie po rosyjsku" - mówił noblista Josif Brodski. Była jedynym poetą,       z którym postanowił nie konkurować, bo - jak twierdził - wiedział, że przegra.

Cwietajewa była jedną z najoryginalniejszych poetek rosyjskich XX w. Wśród poruszanych przez nią tematów była m.in. kobieca seksualność oraz namiętność. Jej spuścizna literacka zaczęła być doceniana dopiero w latach 60. XX w., a wiele utworów zaginęło.

Wiersze poetki usłyszą Państwo w interpretacji aktorek Teatru Ateneum w Warszawie - Krystyny Tkacz i Julii Konarskiej. Piosenki do słów Cwietajewej w oryginalnej wersji językowej zaśpiewa Żanna Gierasimowa - aktorka, reżyser teatralny, wieloletnia artystka słynnego Moskiewskiego Teatru Stanisławskiego.

Zapraszamy! Wstęp wolny!FLET I JEGO TAJEMNICE

Ostatnia Filharmonia Rodzinna K40 w 2018 roku!

 

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 18 listopada o godz.12.30 na ostatnie w tym roku spotkanie w Filharmonii Rodzinnej K40. Dowiemy się, gdzie flet ma główkę, a gdzie stopki, czy w flecie jest kominek i czy z własnych ust można zrobić ustnik. Naszym gościem będzie Joanna Moreau - wokalistka, flecistka, saksofonistka, autorka tekstów, kompozytorka.

Zapraszamy - 18 listopada, godz.12:30, sala multimedialna w UG w Regułach.

Wstęp wolny!

FLET I JEGO TAJEMNICE

Filharmonia Rodzinna K40 zaprasza!

 

28 października o godz.12:30 mali widzowie dowiedzą się m.in.:

- gdzie flet ma główkę, a gdzie stopki?

- czy to prawda, że we flecie jest kominek?

- jak ze swoich ust zrobić ustnik?

- do czego służy język w grze na flecie?

O tym i jeszcze i innych tajemnicach fletu dowiecie się na spotkaniu z Panem Gwiazdą i zaproszonym gościu specjalnym - flecistką, saksofonistką, kompozytorką JOANNĄ MOREA!

Widzimy się w niedzielę 28 października o godz.12:30 w sali multimedialnej w UG w Regułach!

Wstęp wolny!Salon Poezji K40

od września w Nadarzynie!

 

Miło nam poinformować wszystkich miłośników Salonów Poezji K40, że od września wracamy z comiesięcznymi spotkaniami z poezją. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pomocy dyrektor NOK w Nadarzynie pani Kamili Michalskiej już 23 września odbędzie się pierwszy po przerwie Salon Poezji K40.

Jak zwykle o 12-ej, jak zawsze wstęp wolny.

Naszym pierwszym gościem będzie wybitna aktorka KRYSTYNA JANDA,  w interpretacji której usłyszymy wiersze Haliny Poświatowskiej. Muzyczną oprawę przygotują Katarzyna Łochowska - śpiew i Marcin Mazurek - fortepian.

 

Zapraszamy w niedzielę 23 września o godz.12:00 do Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w Nadarzynie przy placu Poniatowskiego 42.


10 czerwca - ostatnia przed wakacjami
Filharmonia Rodzinna K40!Jesteście ciekawi co tym razem przygotowaliśmy dla uczestników Rodzinnej Filharmonii Stowarzyszenie K40?
Gościem specjalnym będzie Pan Pero i jego gitara - instrument na wiele okazji. "Mam dla Was nową piosenkę, tym razem o wakacjach.To jak z kim się spotkam w niedzielę?"

Zapraszamy w niedzielę 10-go czerwca o godz.12:30
do sali multimedialnej w UG w Regułach!
Wstęp wolny!Joanna Trzepiecińska "Jak wybrnąć z gafy"

 15 kwietnia o godz.17:00 zapraszamy na recital Joanny Trzepiecińskiej, zatytułowany "Jak wybrnąć z gafy". W programie usłyszymy  pełne żartu, ale też poruszającego liryz

mu interpretacje

tekstów wybitnych polskich poetów - od Juliana Tuwima do Jerzego Łazewskiego. Artystce akompaniować będzie znakomity pianista jazzowy Bogdan Hołownia.

Zapraszamy 15 kwietnia o godz.17:00 do sali multimedialnej UG Michałowice w Regułach, al. Powstańców Warszawy 1.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które już od 9 kwietnia od godz.10:00 dostępne będą w pok.226 w UG w Regułach, lub mailowo: koncerty@michalowice.pl.

Zapraszamy!


Filharmonia Rodzinna K40
Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą

18 marca o godz.12:00 ruszamy z nowym projektem edukacyjnym dla dzieci - "Filharmonią Rodzinną K40", w ramach której zapraszamy na "Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą".

Zapraszamy wszystkie dzieci - te małe i te już całkiem dorosłe - do wspólnej zabawy i nauki w świecie muzyki!

Muzyka jest jak wielki ocean! Można po nim żeglować, odkrywając ciągle coś nowego. Na naszych porankach dowiecie się, co też ukrywa muzyczny ocean, a żeglując po nim, zawijać będziemy do niezwykłych muzycznych portów!

  • 18 marca dowiemy się, kim jest dyrygent, jak pracuje orkiestra i jak tworzyli dzieła wielcy kompozytorzy: Chopin, Mozart, Penderecki. Będziemy wspólnie śpiewać i grać na instrumentach perkusyjnych!
  • 22 kwietnia poznamy akordeon, katarynę i harmoszkę. Dowiemy się, czy można grać na łyżkach i kto zbudował pierwszy akordeon.
  • 20 maja poniosą nas arie i piosenki. Dowiemy się, jak powstaje głos, jak brzmi sopran, a jak bas i kim jest akompaniator! 
  • 10 czerwca przesuniemy smyczkiem po strunach! Dowiemy się, jak brzmią flażolety, ile potrzeba włosów z końskiego ogona, aby powstał smyczek, oraz kim był Antonio Stradivarius!

Kolejne spotkania po wakacjach!

Będziemy słuchać i śpiewać, grać na instrumentach i poznawać muzyków!

Zabierz z sobą rodziców, babcię i dziadka i przybywaj! Czekamy na Was na pierwszym spotkaniu w niedzielę 18 marca 2018 r. o godz.12:00 w sali multimedialnej UG Michałowice w Regułach przy al.Powstańców Warszawy 1! Wstęp wolny!


Poranki muzyczne skierowane są do dzieci od 5go roku życia. Program dotowany przez Gminę Michałowice.Salony Poezji K40

Nie najlepiej zaczął się ten rok dla naszych Salonów. Po rozstaniu z Muzeum Łazienki Królewskie miałyśmy nadzieję, że już w lutym ruszymy z Salonami w NOK w Nadarzynie. Niestety, niespodziewane dla wszystkich zmiany we władzach gminy, pociągnęły za sobą równie niespodziewane zmiany w dyrekcji ośrodka kultury. Takie zawirowania nie służą kulturze, a poezji szczególnie...
Zapowiadane na drugą połowę lutego otwarcie Salonów Poezji K40 w NOK w Nadarzynie nie odbędzie się.
Będziemy Państwa informować o rozwoju wydarzeń...


Ogromny sukces Teatru Wielkie Jajo!

Mamy też dobre wieści! Nasza grupa teatralna dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie Teatr Wielkie Jajo 7 lutego br. zajęła PIERWSZE MIEJSCE W FINALE REGIONALNYM "ALBERTIANY 2018"!!! 

Jedziemy na finał ogólnopolski do Krakowa do Teatru im.J.Słowackiego! 

Hurrra!


Kabaret POLEFKA
na Dzień Kobiet!

Jak co roku to wyjątkowe dla wszystkich kobiet święto celebrować będziemy w towarzystwie kabaretowym. Tym razem naszym gościem będzie Kabaret POLEFKA, czyli Joanna Mądry, Arkadiusz Smoleński, Michał Winiarski i Grzegorz Woś.

Już 11 marca o godz.16.00.

Szczegóły wkrótce!

Salony Poezji K40 w Muzeum Łazienki Królewskie

Z przykrością informujemy, że 17 grudnia 2017 roku odbył się OSTATNI Salon Poezji K40 w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Po ponad 8 latach współpracy Muzeum nie było zainteresowane kontynuacją wydarzenia w 2018 roku. 
Dziękujemy Państwu za Waszą obecność i mamy nadzieję, że poezja nadal będzie obecna w Waszym życiu. 
Dziękujemy pracownikom Muzeum za ich nieocenioną pomoc i wsparcie, a szczególnie Magdzie i p. Basi.

A tych Państwa, którym będzie brakować naszych Salonów, już teraz możemy zaprosić do Nadarzyna, gdzie 25 lutego br. oficjalnie ruszą Salony Poezji K40.
Szczegóły już wkrótce!


Pamiętnik liryczny Magdy Zawadzkiej

3 grudnia o godz.17.00 zapraszamy na ostatnie wieczór w ramach cyklu spotkań teatralno-muzycznych. Naszym gościem będzie aktorka Teatru Ateneum MAGDA ZAWADZKA.

Program recitalu zatytułowanego "Pamiętnik liryczny" złożony jest m.in.: z piosenek Mariana Hemara, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, wierszy w formie śpiewanej Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, oraz z utworów premierowych napisanych specjalnie dla Magdy Zawadzkiej przez Marcina Sosnowskiego. Artystce akompaniować będzie pianista Marcin Mazurek.

Zapraszamy 3 grudnia o godz.17:00 do sali multimedialnej w UG w Regułach. Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które od 27 listopada 2017 r. w UG można odbierać osobiście w UG w Regułach w pok. 226 lub zamawiać telefonicznie i mailowo.

Zapraszamy!Salony Poezji K40
Ruszamy!

"W Soplicowie" - to pierwszy w sezonie 2017/2018 Salon Poezji K40 w Muzeum Łazienki Królewskie.
22 października o godz.12.00 w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii nowy cykl spotkań rozpocznie Magdalena Zawadzka, w której interpretacji usłyszymy fragmenty "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.
Oprawę muzyczną przygotowali Katarzyna Łochowska - śpiew i Marcin Mazurek - fortepian.
Zapraszamy!

 Do wstępu do budynku muzealnego upoważniają bilety w cenie 1 zł/szt.RECITAL ANNY DERESZOWSKIEJ
Zapraszamy na kolejny w naszej jesiennej ofercie recital - tym razem gościć będziemy aktorkę i wokalistkę - Annę Dereszowską.
15 października o godz.17.00 w sali multimedialnej UG w Regułach usłyszą Państwo pełne werwy, liryzmu i dowcipu piosenki w wykonaniu jednej z najbardziej popularnych i lubianych aktorek. Artystce towarzyszyć będzie Urszula Borkowska - muzyk, kompozytor i aranżer.
Do wstępu upoważniać będą bezpłatne wejściówki, które od poniedziałku 9 października od godz.10.00 będzie można rezerwować w UG w Regułach osobiście w pok. 226, mailowo: koncert@michalowice.pl; lub tel. - 22 350 91 43.
Zapraszamy!


LIVE?
Na dobry początek

Nowy sezon w naszych działaniach rozpoczynamy zaproszeniem na recital ANDRZEJA PONIEDZIELSKIEGO
Zapraszamy 16 września o godz.16:00 na spotkanie z tym wyjątkowym poetą, pisarzem, satyrykiem, bardem, reżyserem, autorem tekstów piosenek... 
Recital zatytułowany "LIVE?" odbędzie się w sali multimedialnej UG w Regułach.
WSTĘP ZA OKAZANIEM BEZPŁATNYCH WEJŚCIÓWEK
REZERWACJA – od 11 września, od godz. 10.00
tel. - 22 350 91 43; 
osobiście pok.226 (pon.- pt. w godz. pracy urzędu)
Jedna osoba dokonująca zgłoszenia uprawniona jest do rezerwacji wyłącznie 2 wejściówek
16 września 2017 r., godz.16:00
Zapraszamy.


MOJE ATENEUM
Wiersze i piosenki Wojciecha Młynarskiego w Salonie Poezji K40

Zapraszamy na wyjątkowy Salon poświęcony twórczości Wojciecha Młynarskiego - poety, autora tekstów piosenek i librett, tłumacza, reżysera i wykonawcy piosenki autorskiej. Wiersze czytać będzie aktor Teatru Ateneum Wiktor Zborowski, któremu towarzyszyć będzie aktorka Ateneum Katarzyna Łochowska - śpiew oraz Marcin Mazurek - fortepian.
Zapraszamy 4 czerwca o godz.12.00 do Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.
Wstęp wolny.EDWARD LEAR „333 powody do śmiechu”

Tym razem w Salonie Poezji K40 zagłębimy się w opary absurdu i nonsensu... "AKOND ZE SKWAK", czyli limeryki Edwarda Lear`a czytać będą Grażyna Wolszczak i Agnieszka Wosińska. Muzyczną oprawę przygotowali: Katarzyna Łochowska - śpiew i Marcin Mazurek - fortepian.

Zapraszamy 21 maja 2017 r. o godz.12.00 do Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.
Wstęp wolny.

KAMASUTRAw Salonie Poezji K40

23 kwietnia kolejne spotkanie w Salonie Poezji K40 w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Mistrz i jego uczennice, czyli Wojciech Pszoniak i jego studentki III roku Akademii Teatralnej: Zofia Domalik, Agata Różycka i Hanna Skarga czytać będą "Kamasutrę" Watsjajany Mallanagi. W części muzycznej śpiewać będzie Małgorzata Kozłowska- studentka II roku AT przy fortepianowym akompaniamencie Mateusza Dębskiego.

"Kamasutra" składa się z dwóch tomów przeznaczonych dla każdej płci ("Mężczyzna uwodzicielski" i "Kobieta zmysłowa"). Oba są bogato ilustrowane rzeźbami z Khajuraho oraz barwnymi reprodukcjami hinduskich miniatur. Większa część dzieła hinduskiego mędrca Watsjajany dotyczy duchowych relacji damsko-męskich, poprzedzających niejako sam akt miłosny oraz pewnych aspektów życia społecznego i obyczajów panujących wśród arystokratów.

Zapraszamy 23 kwietnia 2017 r. o godz.12.00 do Teatru Królewskiego w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.
Wstęp wolny.Wojciech Jagielski dla K40

6 kwietnia zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Jagielskim - prozaikiem, dziennikarzem i reportażystą, przez 21 lat korespondentem "Gazety Wyborczej". Specjalista od spraw Afryki, Kaukazu i Azji Środkowej. Laureat Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Nagrody "Rzeczpospolitej" im. Dariusza Fikusa. Nominowany do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody Nike 2010. W 2015 roku Jagielski opublikował "Wszystkie wojny Lary", kameralną opowieść o kobiecie z wioski na pograniczu czeczeńsko-gruzińskim, za którą nominowany był do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej i do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. 
W 2014 roku Wojciech Jagielski odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 
Zapraszamy 6 kwietnia o godz.19.00 do Klub u Matchpoint w Komorowie przy ul. Turystycznej 2. Wstęp wolny.

Spotkanie finansowane jest z środków własnych K40 pochodzących z wpłat 1% - KRS 0000214 644 i wpłat sponsora "Blachy Pruszyński".


Wiersze Wisławy Szymborskiej w marcowym Salonie Poezji K40

19 marca w Salonie Poezji K40 w Łazienkach Królewskich czytana będzie poezji naszej noblistki Wisławy Szymborskiej.

Wiersze usłyszymy w interpretacji wspaniałych aktorek - Danuty Stenki i Aleksandry Justy.

Muzykę jak zwykle przygotowali Katarzyna Łochowska - śpiew i Marcin Mazurek - fortepian.

Zapraszamy w niedzielę 19 marca o godz.12.00 do Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Wstęp wolny.Kabaretem na Koniec Świata

Zapraszamy na uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet, jak co roku z udziałem kabaretu. Tym razem gościć będziemy wyjątkowy kabaret, który tworzą zawodowi aktorzy. 

Czarny humor, purnonsens, absurdalne skecze, liryczne piosenki, aktorskie improwizacje i błazenada – tego wszystkiego i kilku innych rzeczy spodziewać się można w Kabarecie na Koniec Świata. Przełamują tabu, przekraczają granice politycznej poprawności, odkrywają nowe tematy do szyderstwa. Każda odsłona Kabaretu to nowy program i nowi bohaterowie!
Koniec świata się zbliża. Nieważne jak zacząłeś. Ważne jak skończysz!

Zapraszamy 5 marca 2017 r. o godz.16.00 do Sali Multimedialnej w UG w Regułach. Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które od czwartku 23 lutego można zamawiać telefonicznie: 
22 350 91 43 lub mailowo: koncert@michalowice.pl.

Koncert dotowany jest przez Wójta Gminy Michałowice w ramacho otwartego konkursu dotacyjnego.


Recital Wiktora Zborowskiego

W niedzielne południe 4-go grudnia zapraszamy Państwa na ostatni recital w 2016 roku. Naszym gościem będzie aktor filmowy i teatralny Wiktor Zborowski!
Zapraszamy o godz.12.00 do Sali multimedialnej w Urzędzie Gminy Michałowice w Regułach.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które już teraz można zamówić pod numerem telefonu 22 350 91 43, lub mailowo: koncert@michalowice.pl. Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy!
Krystyna Janda w Salonie Poezji K40 w Łazienkach Królewskich

Już w najbliższą niedzielę 20 listopada 2016 r. o godz.12.00 w Salonie Poezji K40 gościć będziemy wielką osobowość, wybitną aktorkę KRYSTYNĘ JANDĘ. W jej interpretacji usłyszymy poezję Haliny Poświatowskiej. Oprawę muzyczną przygotowali Katarzyna Łochowska - śpiew i Marcin Mazurek - fortepian.

Zapraszamy do Teatru Królewskiego w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Wstęp wolny.